Canpol babies Elektrická odsávačka mateřského mléka EasyStart 12/201

Neohodnoceno
Značka: Canpol babies
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
26.4.2024
Možnosti doručení
Kód: 122014
1 890 Kč –20 % 1 512 Kč
Canpol babies Elektrická odsávačka mateřského mléka EasyStart 12/201
Neohodnoceno
Značka: Canpol babies
Canpol babies Elektrická odsávačka mateřského mléka EasyStart 12/201
Akce
1 890 Kč –20 %
Odsávačka EasyStart umožňuje důkladné odsávání mateřského mléka.
Obsahuje až tří stupňovou regulaci síly sání vytvořenou na přizozeném doufázovém rytmu sání dítěte. 1. fází je rychlé sání dítěte, které stimuluje vytékání mléka z prsu, 2. fází je volné hluboké sání. 

Velký rozsah regulace síly sání umožní přizpůsobit odsávačku potřebám každé matky.

Silikonová masážní vložka jemně masíruje prs a zajišťuje důkladné odsátí mléka.

Odsávačka může být napájena přímo ze sítě nebo bateriemi, což umožňuje její použití i na cestách. 

Díly příloženým adaptérům můžete mléko odsávat přímo do láhve s úzkým nebo širokým hrdlem i do zásobníku na uchovávání mléka.

Sada obsahuje zásobník na uchovávání pokrmu, úplnou kojeneckou láhev praktické pouzdro.

Kdy používat odsávačku?
Pokud je to možné počkejte s použitím odsávačky do doby, než se ustálí tvorba mléka, což je obvykle 2-4 týdny po porodu.
Výjimky z výše uvedeného pravidla:
•Pokud máte příliš mnoho mléka, prsy jsou nalité a tvrdé. Odsátí nadbytečného mléka před nebo v průběhu kojení uvolní přeplněný prs a usnadní dítěti přisátí k prsu. •Pokud máte schované bradavky z důvodu dlouhé přestávky mezi kojením. •Pokud máte vpáčené, ploché nebo poraněné bradavky – odsávání pomáhá formovat  bradavky. •Pokud mezi krmením cítíte náhlé přeplnění prsu – odsátí malého množství mléka přinese úlevu. •Pokud mezi krmením cítíte náhlé přeplnění prsu a nechcete budit dítě. •Když je dítě nemocné a nechce sát. •V případě malé tvorby mléka – používání odsávačky stimuluje činnost mléčných žláz. •Pokud nastoupíte zpět do zaměstnání a nechcete přerušit kojení – je nutné simulovat přirozený proces kojení používáním odsávačky. Jak často odsávat mléko?
Pokud matka nemůže kojit, doporučujeme odsávat mléko 8x denně. To udrží proces laktace na správné úrovni. Zpočátku můžete mít problémy s odsátím většího množství mléka, ale po několika dnech bude již odsátého mléka více. Při stabilizované laktaci se množství jednorázově odsátého mléka pohybuje mezi 30-60ml, proto bude k získání jedné porce zapotřebí více pokusů. Sada obsahuje:1. Kryt membrány2. Membrána3. Silikonová masážní vložka4. Kryt trychtýře5. Odsávačka s trychtýřem6. Hlavice zpětného ventilu7. Těsnění – 2 ks8. Adaptér na láhev9. Láhev 120 ml10. Hadička11. Elektrická řídící jednotka12. Spojka13. Síťový kabel14. Víčko15. Šroubovací víčko16. Dudlík17. Těsnící disk18. Zásobník na mléko s víčkem19. Adaptér na zásobník20. Pouzdro na uchovávání odsávačky 
Před prvním použitím rozmontujte díly 1-9 odsávačky. Umyjte je v horké vodě šetrným mycím prostředkem a důkladně opláchněte. Sterilizujte ve vařící vodě cca 5 minut. Před použitím důkladně osušte.
Mytí odsávačky:
•Vytáhněte z odsávačky silikonovou hadičku se spojkou. Tento díl není potřeba umývat, protože se nedostává do kontaktu s mlékem. •Všechny díly odsávačky myjte pouze ručně v horké vodě šetrným mycím prostředkem.             •Nepoužívejte silné detergenty ani ostré čistící prostředky, které mohou poškrábat povrch jednotlivých dílů. •Vypláchněte čistou horkou vodou. •Víčko, šroubovací víčko, těsnící disk a zásobník umyjte stejným způsobem. Upozornění! Neumývejte silikonovou hadičku se spojkou, protože spojuje elektrické díly. Pouze otřete vlhkým hadříkem.
Jak sterilizovat dudlík?
Před prvním i každým dalším použitím dudlík z hygienických důvodů umyjte v teplé vodě a sterilizujte ve vařící vodě po dobu asi 5 minut. Nepoužívejte žádné chemické dezinfekční přípravky! Upozornění! Důležité pro zdraví a bezpečnost vašeho dítěte! Používejte pouze pod dohledem dospělé osoby. Nikdy nepoužívejte dudlík jako šidítko. Nikdy dudlík neděrujte ani nezvětšujte otvory v dudlíku, můžete způsobit jeho zničení. Dlouhodobé i prodloužené sání tekutin může způsobit vady zubní skloviny dítěte. Vždy zkontrolujte teplotu podávaného pokrmu.
Před každým použitím dudlík důkladně zkontrolujte, zejména tehdy, když už má dítě zoubky. Natáhněte dudlík všemi směry. Šroubovací víčko nedotahujte příliš silně, protože pak se dudlík nemůže správně odvzdušňovat. Při prvních známkách poškození nebo oslabení materiálu vyměňte dudlík za nový. Z bezpečnostních a hygienických důvodů doporučujeme dudlík vyměnit  max. po 3 měsících. Nenechávejte dudlík na přímém slunečním světle ani v blízkosti tepelného zdroje.
Jak používat elektrickou odsávačku EasyStart?
Ujistěte se, že odsávačka je umytá a sterilizovaná. Důkladně si umyjte ruce a prs. Jemně stlačte bradavku a odstříkněte trochu mléka.
Zapněte odsávačku do sítě. Stlačte tlačítko on/off. Nad tlačítkem se rozsvítí kontrolka, která signalizuje, že je odsávačka zapnutá. Pokud opět stlačíte tlačítko on/off, kontrolka zhasne a odsávačka se vypne.
Přiložte odsávačku k prsu tak, aby silikonová masážní vložka těsně přiléhala k prsu a aby kolem ní neunikal vzduch. Musí se vytvořit podtlak, který je zárukou správného odsávání. Netěsnosti zhoršují proces odsávání mléka. Láhev držte vždy ve svislé poloze, aby mléko mohlo volně stékat na dno.
Odsávačka se rytmem a silou sání přizpůsobí individuálním potřebám každé matky.
Stlačte tlačítko mode, které reguluje rychlost sání a vyberte si jeden ze tří režimů:express – rychlý režim V rychlém režimu odsávačka kopíruje rychlé a plytké sací pohyby dítěte, které povzbuzují produkci a vytékání mléka. V této fázi začíná mléko vytékat z prsu.natural -  přirozený režim Přirozený režim imituje pomalejší, hlubší a přirozené sání.strong – silný režim Silný režim imituje pomalejší, velmi hluboké sání, ke kterému dochází z průběhu efektivního sání dítěte.Mléko již vytéká a dítě se nemusí tak namáhat s jeho vysáním. Pomalu se stává hustší, sytější a tempo sání se zpomaluje.
Otočným knoflíkem můžete regulovat sílu odsávání:
•      malá síla odsávání  •      střední síla odsávání  •      velká síla odsávání Odsávejte pokrm do okamžiku, kdy cítíte, že již odtéká značně pomaleji. Přiložte odsávačku k druhému prsu a v odsávání pokračujte. Po ukončení odsávání odšroubujte od odsávačky láhev, našroubujte dudlík a můžete mléko podávat dítěti.
Jak uchovávat odsáté mléko?
•Odsáté mléko můžete uchovávat v láhvi nebo speciálních zásobnících na uchovávání pokrmu. •Zmrazujte pouze čerstvě odsáté mléko. Láhev nikdy nenaplňujte po okraj, aby se mohl zvětšit objem mléka při zmrazování. •Zmražené mléko rozmrazujte zvolna přirozeným způsobem jako jiné potraviny, nikdy nepoužívejte mikrovlnou troubu. Můžete změnit strukturu mléka a zbavit ho jeho hodnotných látek. •Zmražené mléko můžete rozmrazovat přes noc v ledničce a pak ho ohřát v ohřívači nebo horké vodě. •Mléko protřepejte, aby jste promíchali oddělený tuk. •Rozmražené mléko spotřebujte do 24 hodin. Po tuto dobu uchovávejte mléko v ledničce. Rozmražené mléko NIKDY znovu nezmrazujte. •NIKDY nemíchejte čerstvě odsáté mléko s rozmraženým mlékem. •Zmražené mléko NIKDY nepřevařujte ani neohřívejte v mikrovlné troubě. •VŽDY zkontrolujte teplotu podávaného pokrmu. •Nespotřebované rozmražené mléko více nepoužívejte.  
 
Čerstvě odsáté mléko
 
Rozmražený pokrm
Pokojová teplota
12h
neuchovávat
Lednička (+4°C)
2-5 dní
24h
Mrazící box v ledničce (-10°C)
2 týdny
Rozmražené mléko nikdy znovu nezmrazujte
Hluboké mražení (-18°C do -20°C)
6 měsíců
Rozmražené mléko nikdy znovu nezmrazujte
DŮLEŽITÉ!
·         Není dovoleno používat odsávačku k jiným účelům, než jsou uvedeny v návodu k použití.·         Nenechávejte výrobek v blízkosti tepelných zdrojů a ohně.·         Před použitím zkontrolujte, že všechny díly byly správně složeny.·         Pokud cítíme v průběhu odsávání nepříjemný pocit v prsou, okamžitě přestaňte odsávačku používat.·         Před každým použitím si důkladně umyjte ruce.·         Uchovávejte mimo dosah dítěte.·         Chraňte výrobek před nárazem a pádem.·         Nedotýkejte se vyvařených dílů holýma rukama. 
Odsávačka odpovídá požadavkům:Nařízení Evropského parlamentu a Rady 1935/2004/EC – obecné požadavky na materiály a předměty určené pro styk s potravinami,Nařízení Komise (EU) č. 10/2011 o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami,Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/95/ES o harmonizaci právních předpisů členských států týkajících se elektrických zařízení určených pro používání v určitých mezích napětí,Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/108/ES o sbližování právních předpisů členských států týkajících se elektromagnetické kompatibility,Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES o stanovení rámce pro určení požadavků na ekodesign výrobků spojených se spotřebou energie, Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2011/65/EU o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: